Tak, dla każdej pracy dyplomowej. W takich sytuacjach promotor jest zarejestrowany w systemie POL-on, a tym samym może zaakceptować raport.
W przypadku prac doktorskich często promotorem jest osoba z zagranicy. Zagraniczny promotor nie może mieć konta w POL-on, więc nie może mieć roli Promotor i tym samym zaakceptować raportu. W tej sytuacji użytkownik z rolą Biuro przejmuje obowiązek zbadania pracy w JSA.
Prace w procesie poprawiania nie muszą być dokumentowane. W teczce studenta należy zamieścić jedynie ostatni, zaakceptowany raport.
Nie ma podstawy prawnej dla wymogu przechowywania raportu z JSA w teczce studenta. Mimo to Ministerstwo Edukacji i Nauki zaleca przechowywanie raportów z JSA w uczelnianej bazie pisemnych prac dyplomowych.
Prace zawierające tajemnicę przedsiębiorstwa podlegają badaniu antyplagiatowemu.
Ich treść przechowywana będzie w bazie jedynie razem z raportem antyplagiatowym, zaś dostęp do niej będą mieli jedynie promotorzy pracy, posiadający do tego uprawnienia.
Prace zawierające informacje podlegające ochronie na podstawie przepisów o ochronie informacji niejawnych nie podlegają sprawdzaniu w JSA.
System na obecnym etapie pozwala na sprawdzanie antyplagiatowe prac licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz rozpraw doktorskich w porównaniu do aktualnych baz referencyjnych (m.in. baza postępowań awansowych).
Z dniem 29 maja 2019 roku wdrożono wersję 0.3.0, która wprowadziła pełną funkcjonalność wprowadzania prac doktorskich w formularzu badań (informacje tutaj).
Pisemna praca dyplomowa to ostatnia wersja pracy przekazana przez studenta do obrony, w której to zawierają się również pisemne opisy do prac artystycznych takich jak rzeźba, utwór czy inne dzieło.