Zgodnie z treścią art 76 ust. 4 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce w systemie JSA badane są wszystkie pisemne prace dyplomowe przed egzaminem dyplomowym: licencjackie, inżynierskie, magisterskie oraz doktorskie.
Należy mieć na względzie, iż w Ustawie 2.0 w kontekście systemu antyplagiatowego oraz studiów zakończonych dyplomem i uzyskaniem stopnia lub tytułu naukowego, mowa jest o studiach pierwszego, drugiego stopnia, jak również trzeciego stopnia.
Dodatkowo w systemie od wersji systemu 2.13.0 można badać inne prace pisemnie w ramach typu "inne".
Jeżeli wcześniej posiadali Państwo rolę INST_ADM lub INST_NAUK_ADM w systemie POL-on, jednak przy ostatnim logowaniu system poinformował, że nie mają Państwo uprawnień, a na adres mailowy przyszedł e-mail z linkiem do nadania hasła do konta JSA, oznacza to, że prawdopodobnie utracili Państwo rolę INST_ADM lub INST_NAUK_ADM w systemie POL-on, a co za tym idzie, automatycznie utracili także rolę Administracja POL-on w systemie JSA. Pozostałe role, o ile takie były nadane, pozostały i posiadają Państwo wciąż dostęp do JSA, jednak poprzez bezpośrednie logowanie.
W związku z migracją danych do systemu POL-on 2.0 i wyłączeniem w nim usługi logowania lokalnego, logowanie do systemu JSA za pośrednictwem opcji "Logowanie POL-on" również zostaje wyłączone.
Siła podobieństwa tekstu jest parametrem archiwalnym, nie funkcjonującym w systemie JSA od wdrożenia wersji v1.2.2 w dniu 19.12.2019r.
Siła podobieństwa tekstu był parametr wyniku, który określał wrażliwość systemu na podobieństwo semantyczne porównywanych tekstów (fragmenty, w których mogły być użyte modyfikacje takie jak: zmieniony szyk zdań, parafraza czy synonimy).
Parametr ten został zastąpiony przez nowy parametr "Poziom podobieństwa".
Uprzejmie informujemy, że słownik stopni i tytułów naukowych został ujednolicony ze słownikiem znajdującym się w systemie POL-on i pobierane są stopnie i tytuły naukowe istniejące na gruncie prawa. Oznacza to, że w przypadku posiadania stopnia/tytułu naukowego jest on pobierany w takiej wartości, jaka umieszczona jest w systemie POL-on, zaś w przypadku posiadania tytułu zawodowego oraz stopnia/tytułu naukowego, pobierana jest jedynie wartość stopnia/tytułu naukowego.
Jest to opcja, której może użyć Administrator systemu aby wyłączyć konto użytkownikowi, który utracił uprawnienia do korzystania z systemu JSA. Z systemu nie można usuwać kont, a zatem funkcja ta je zastępuje. Decyzja o dezaktywacji konta należy do Administratora systemu.
Opcja ta nie jest nadaniem roli promotora. Służy ona ułatwieniu i automatycznemu wprowadzeniu danych Promotora do metryki nowego badania, gdy samodzielnie zakłada on (poprzez interfejs JSA) metrykę badania. Opcję tą można włączyć podczas zakładania konta dla Promotora (Administrator JSA) lub z poziomu własnego profilu (Promotor).
Nie ma możliwości usunięcia konta raz utworzonego w systemie JSA.
W przypadku błędnego wprowadzenia danych użytkownika Administrator może je edytować. Należy jednak pamiętać, że jeżeli edycja miała miejsce przed aktywacją konta wymagane jest dodatkowo wygenerowanie "Ponownego żądania aktywacji".
Obecnie w systemie POL-on 2.0. każdy pracownik posiada swój numer UID, także taki zatrudniony na inne rodzaje umowy. Zakładając konto takiemu Promotorowi należy wprowadzić jego numer UID POL-on 2.0. z naszej uczelni. Zgodnie z interpretacją MNiSW każda osoba będąca promotorem powinna widnieć w rejestrze w POL-on 2.
Konto użytkownika JSA z rolą "Promotor" musi korelować z listą pracowników instytucji w systemie POL-on. JSA pobiera dane o pracownikach z systemu POL-on i sprawdza względem nich poprawność wprowadzonych danych w formularzu użytkownika. Administrator systemu JSA na uczelni ponosi odpowiedzialność komu zakłada konto a tym samym daje dostęp do systemu.
Aby Promotor mógł w pełni korzystać z funkcjonalności dla niego przeznaczonych, należy uzupełnić w jego koncie identyfikator pracownika (UID) uzyskany w systemie POL-on2. W tym celu można skorzystać z podpowiedzi wyświetlanych w formularzu nowego użytkownika. Podpowiedzi generowane są na podstawie aktualnej listy pracowników instytucji w systemie POL-on.
1. Promotor nigdy nie był w żadnym stosunku pracy na naszej uczelni.
Promotor nie musi posiadać konta na naszej uczelni. Podczas zakładania badania należy wskazać uczelnię, na której jest on aktualnie zatrudniony i wskazać jego nazwisko. Będzie on widział badanie na koncie w kontekście swojej uczelni.
2. Promotor zatrudniony na naszej uczelni w stosunku pracy innym niż umowa o pracę.
Obecnie w systemie POL-on 2.0. każdy pracownik posiada swój numer UID, także taki zatrudniony na inne rodzaje umowy. Zakładając konto takiemu Promotorowi należy wprowadzić jego numer UID POL-on 2.0. z naszej uczelni.
Numer UID pracownika jest to identyfikator osoby zatrudnionej w podmiocie. Jest on potrzebny do tworzenia kont promotorów. Taki numer jest unikatowy dla każdego pracownika w ramach każdej instytucji.
Numery UID dla pracowników, instytucji oraz kierunków można pobrać korzystając z usługi Radon wystawionej przez system POL-on 2.0. Odpowiednie adresy wskazane są w dokumentacji API JSA.
Numer UID dla studenta został zastąpiony identyfikatorem zewnętrznym (externalId) od wersji 2.9.0 systemu JSA.
Tylko Administrator systemu JSA może utworzyć nowe konto dla użytkownika i nadać mu uprawnienia w obrębie danej instytucji. Jest nim Administrator instytucji (rola „INST_ADM” lub "INST_NAUK_ADM" w systemie POL-on) lub Administrator JSA (rola „Administracja” w systemie JSA).