Prace w procesie poprawiania nie muszą być dokumentowane. W teczce studenta należy zamieścić jedynie ostatni, zaakceptowany raport.
Prace w procesie poprawiania nie muszą być dokumentowane. W teczce studenta należy zamieścić jedynie ostatni, zaakceptowany raport.
Nie ma podstawy prawnej dla wymogu przechowywania raportu z JSA w teczce studenta. Mimo to Ministerstwo Edukacji i Nauki zaleca przechowywanie raportów z JSA w uczelnianej bazie pisemnych prac dyplomowych.
Prace zawierające tajemnicę przedsiębiorstwa podlegają badaniu antyplagiatowemu.
Ich treść przechowywana będzie w bazie jedynie razem z raportem antyplagiatowym, zaś dostęp do niej będą mieli jedynie promotorzy pracy, posiadający do tego uprawnienia.
Należy się upewnić czy wprowadzając badanie tj. podczas uzupełniania metryki dane promotora zostały wpisane z uwzględnieniem poprawnego kontekstu logowania. Podczas zakładania badania i wypełniania metryki wybór Instytucji Promotora skutkuje pełnymi uprawnieniami do pracy na raporcie na tym koncie, które zarejestrowane jest w wybranym kontekście.
Tzn. że jeżeli Promotor posiada konto w kontekście instytucji A i instytucji B, zaś w metryce umieszczony jest jako promotor z instytucji A, to możliwość wykluczania fragmentów i akceptowania raportu będzie posiadał jedynie po zalogowaniu się w kontekście instytucji A.
Raport ogólny jest widokiem podsumowującym wynik badania, zaś raport szczegółowy uwzględnia analizę tekstu pracy uwzględniającą wszystkie widoki analizy tekstu i podobieństwa, które zostały wybrane podczas generowania wydruku. Decyzję o tym, który raport jest potrzebny, każdorazowo podejmuje użytkownik. Raport ogólny po zaakceptowaniu badania antyplagiatowego, wedle wytycznych Ministerstwa powinien znaleźć się w teczce studenta.
Tak. W wersji systemu 0.2.26 wdrożonej w dniu 19.03.2019r. wprowadziliśmy podgląd treści fragmentu źródłowego. Widok ten jest dostępny dla promotora, recenzenta badanej pracy dyplomowej oraz dla użytkownika z rolą "Podgląd".