System w procesie ekstrakcji tekstu z załączonych plików wycina treść zawartą w nagłówkach i stopkach dla plików .docx i .odt, dzięki czemu nie są one brane pod uwagę podczas badania antyplagiatowego.
System w procesie ekstrakcji tekstu z załączonych plików wycina treść zawartą w nagłówkach i stopkach dla plików .docx i .odt, dzięki czemu nie są one brane pod uwagę podczas badania antyplagiatowego.
Przycisk "Nowa próba" może być wyłączony w przypadku, gdy Administrator systemu wprowadził zmiany w Ustawieniach dla instytucji/jednostki.
Dotyczy to zmian takich jak: dodanie wykluczeń tekstu, zmiana poziomu podobieństwa, zmiana domyślnych parametrów wyniku. W takim wypadku mogą Państwo ponownie założyć badanie dla danej pracy, gdyż jest to uzasadnione zmianą ustawień.
Tak. Wynik badania tego samego tekstu w różnych rozszerzeniach może wykazać różnice szczególnie w części statystycznej ale także w wynikach PRP. Wynika to z różnego przetwarzania (parsowania) tekstu przez narzędzia użyte w algorytmie detekcji. Najbardziej widoczne różnice można zauważyć pomiędzy wersją doc(x) a pdf. Z tego powodu zalecamy instytucjom ujednolicenie formatu prac dyplomowych do jednego rozszerzenia plików.
System przeprowadza badanie antyplagiatowe pisemnej pracy dyplomowej.
Po przesłaniu pracy do badania następuje wyekstrahowanie z pliku samego tekstu, to znaczy pozbawionego formatowania czy elementów graficznych. Oznacza to, że obiekty inne niż tekst są pomijane przez algorytm systemu i nie podlegają badaniu antyplagiatowemu, które wykonuje system. Przesyłając pracę do badania należy upewnić się, że spełnia ona wymagania techniczne stawiane przez system (patrz rozdział VIII Regulaminu).
Maksymalny rozmiar przesłanego pliku pracy pisemnej przesłanej do badania to 60MB, przy czym w jednej próbie można dodać wiele plików, których suma rónież nie przekroczy 60MB.
Zdjęcia/schematy/wykresy przed wstawieniem do pracy dyplomowej należy zmniejszyć w programie graficznym, aby ograniczyć rozmiar pliku z pracą dyplomową (zaleca się, aby pojedynczy rys. nie przekraczał 100KB). UWAGA! Zmniejszanie w edytorze tekstu zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym nie powoduje zmniejszenia wielkości pliku ze zdjęciem!
Tak. Na formularzu badania następujące dane są podpowiadane z POL-on: Jednostka, Kierunek, Autor, Promotor, Recenzent.
Badanie dotyczy jednej pracy dyplomowej. W nim zapisywane są wszystkie metadane składające się na metrykę badania, a więc: tytuł pracy, autorzy, promotorzy, recenzenci pracy i pliki z treścią pracy.
Każdorazowe dodanie i wysłanie pliku z treścią pracy do analizowania tworzy nową próbę.
Dla każdej pracy dyplomowej tworzone jest jedno badanie (w którym wypełniana jest metryka z metadanymi pracy), w ramach którego można wykonywać kolejne próby badania.
Należy założyć nowe badanie wypełniając metrykę badania, następnie dołączyć plik(i) pracy dyplomowej i wysłać do badania. Zlecenia badania można dokonać od strony interfejsu JSA w zakładce Badania z menu bocznego lub za pośrednictwem usługi REST API.
Prace w procesie poprawiania nie muszą być dokumentowane. W teczce studenta należy zamieścić jedynie ostatni, zaakceptowany raport.